Wielkanoc w Radiu RMF24. W towarzystwie aktorów i w plenerze

06/04/2023

Na czym polega świąteczny fenomen "Znachora" i "Potopu"? Czy sztuczna inteligencja jest w stanie poradzić sobie z przygotowaniem świąt? Czy Wielkanoc to okres w roku, w którym budzi się już dzika przyroda? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie w specjalnych, wielkanocnych programach internetowego Radia RMF24. Wśród niezwykłych gości będą m.in. Daniel Olbrychski, Artur Barciś i najsłynniejszy leśnik z Bieszczad - Kazimierz Nóżka.

Wielkanoc 2023

Świątecznych tematów nie zabraknie już w Wielki Piątek, a jedną z największych zagadek spróbuje rozwikłać Krzysztof Urbaniak. W popołudniowo-wieczornym programie przyjrzy się tajemnicom Świętego Graala.

W Wielką Sobotę o godzinie 9.00 ze słuchaczami przywita się Bogdan Zalewski. Jednym z jego gości będzie Mateusz Chrobok - youtuber zajmujący się sztuczną inteligencją. Razem z nim sprawdzi jak ChatGPT poradzi sobie z przygotowaniem świąt. „Z Kałamagą można pogadać” to natomiast program, który rozpocznie się po 13.00. Gośćmi komika i prezentera radiowego Mariusza Kałamagi będą stand-uper Jacek Noch i jego żona Martyna, oboje chorujący na stwardnienie rozsiane. Będzie to rozmowa o tym, co w życiu liczy się najbardziej.

Wielkanocne śniadanie słuchaczom umili Marcin Jędrych. W Niedzielę Wielkanocną przypomni kultowe polskie filmy, bez których wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt, czyli "Znachora" i "Potop". Anna Dymna, Artur Barciś, Tomasz Stockinger i Daniel Olbrychski podzielą się anegdotami i barwnymi opowieściami. Nie zabraknie też ich świątecznych historii.

Poniedziałek Wielkanocny będzie w Radiu RMF24 spotkaniem z dziką, budzącą się do życia przyrodą. Krzysztof Urbaniak sprawdzi co dzieje się w bieszczadzkich lasach i porozmawia z najsłynniejszym leśnikiem z Bieszczad - Kazimierzem Nóżką. Wybierze się też w dziksze rejony Tatr razem z Pawłem Skawińskim - byłym dyrektorem Tatrzańskiego Paku Narodowego i przewodnikiem tatrzańskim. Reporterzy Radia RMF24 poszukają wiosny w zjawiskowej Dolinie Baryczy, przyciągającej miłośników ptaków i odwiedzą owce w Centrum Pasterskim w Koniakowie.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY