Wielkanoc w RMF FM z gwiazdami

04/04/2023

W te Święta w RMF FM gościć będą największe gwiazdy polskiej muzyki i najpopularniejsi tik tokerzy, znane pary wcielą się w Romea i Julię, a Jacek Tomkowicz poprowadzi wielki radiowy talk-show. Reporterzy „Faktów” odwiedzą m.in. Zalipie, Grenadę i krakowski Emaus.

Wielkanocne audycje

W Wielki Piątek w specjalnym wydaniu „POPlisty Live Session” gościem Darka Maciborka będzie Edyta Bartosiewicz. W tym refleksyjnym programie pojawią się akustyczne wykonania utworów artystki i rozmowy o życiu.

W sobotę przez cały dzień pojawiać się będą w studiu RMF FM Pisklaki Szołbiznesu, czyli młodzi, zdolni obiecujący i już odnoszący sukcesy piosenkarze: Jann, Blanka, Tynsky i Stan Zapalny. Każdy z nich wystąpi na wielkanocnej scenie RMF FM i zaśpiewa specjalnie dla słuchaczy stacji. Wieczorem Paulina Sawicka zaprosi na „Korepetycje z życia”. Podróżnik Tomek Michniewicz, psycholożka Katarzyna Miller, przedsiębiorca Wojciech Labiszak oraz Wojtek i Agata Sawiccy znani jako Life on Wheelz podpowiedzą, jak znaleźć przepis na dobre, spokojne życie, a Rubens wybierze piosenki z niebanalnym, znaczącym przeslaniem.

Niedzielny wieczór to pierwszy, wielki radiowy talk-show Jacka Tomkowicza. W swoim autorskim „The Tomkowicz Show” gościć będzie Piotra Kupichę i Darię.

Lany Poniedziałek upłynie pod znakiem „Romea i Julii”. Znane pary, m.in. Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska oraz Joanna Jędrzejczyk i Daniel Olbrychski przeczytają fragmenty jednego z największych dzieł Williama Szekspira. Wieczorem w „Tik Talent Show” Maciej Rybak i Paweł Jawor przedstawią najbardziej znanych polskich tik tokerów, których twórczość podbija internet.

 

W „Faktach” RMF FM przypomni słuchaczom znaczenie i symbolikę Triduum Paschalnego, podpowie także, co można szybko, prosto i zdrowo przygotować na świąteczny stół.W Wielki Piątek „Fakty” odwiedzą Arcybractwo Dobrej Śmierci, gdzie od prawie 500 lat odprawiana jest liturgia pasyjna w czarnych habitach z kapturami na głowach i laskami z trupimi czaszkami oraz świecami w rękach. Franciszkanin ojciec Marcin Drąg opowie o krzyżu, jego formach, symbolice i znaczeniu.

W Wielką Sobotę reporter RMF FM zawita do najbardziej kolorowej wsi w Polsce – małopolskiego Zalipia, słynącego z malowanych, przepięknie zdobionych domów. Dziennikarze sprawdzą także jakie wielkanocne obyczaje i obrzędy zachowały się w innych regionach Polski. Kluczem będzie krajowa lista niematerialnego dziedzictwa, na której znalazły się m.in. koronkarstwo opolskie, Turki Grodziskie, bziuki czy Krzyżoki na Opolszczyźnie.

W Wielką Niedzielę wraz z reporterem RMF FM będziemy w Grenadzie, gdzie odbywa się wystawa „The Mystery Man”.Specjalny wysłannik stacji opowie m.in. o niezwykłej rzeźbie przedstawiającej Jezusa po tym, jak zdjęto go z krzyża. Widać na niej każdy najdrobniejszy szczegół, wszystkie rany, otwory po wbijanych gwoździach, krew we włosach czy ślady na skórze po koronie cierniowej.

A gościem „Faktów” tego dnia będzie Rafał Kątny, któremu sześć lat temu przeszczepiono wątrobę. Tym samym – jak sam przyznaje – zyskał drugie życie. W serwisach znajdą się także opowieści o pieśniach wielkanocnych i śpiewniku kościelnym ks. Jana Siedleckiego.

W Wielki Poniedziałek reporterzy tradycyjnie odwiedzą krakowski Emaus – odpust przy klasztorze Norbertanek na Zwierzyńcu.
 
Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY