Wielki Koncert Kolęd i wyjątkowi goście w Święta w RMF Classic

20/12/2022

Wśród gości bożonarodzeniowych programów RMF Classic znajdą się w tym roku m.in. Karol Okrasa, Krzysztof Zanussi i Katarzyna Bosacka. W Wigilię RMF Classic zaprosi na Wielki Koncert Kolęd z udziałem Zbigniewa Preisnera, a w drugi dzień świąt – na finał Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.

Święta w RMF Classic

Przygotowania do Wigilii upłyną w RMF Classic przy specjalnym wydaniu programu „Czas wolny”, w którym znajdą się korespondencje ze Stanów Zjednoczonych, naukowe spojrzenie na Gwiazdę Betlejemską prof. Ryszarda Tadeusiewicza oraz rozmowy z doktorem Bartłomiejem Guzikiem o  zdrowiu w trakcie Świąt i z psycholożką Katarzyną Kucewicz o rodzinnych sporach przy wigilijnym stole. Od 15-ej spotkanie z Piotrem Żyłką z krakowskiej fundacji Zupa na Plantach i rozmowa, jak mądrze pomagać osobom w kryzysie bezdomności.

Od 17-ej RMF Classic zaprasza na Wielki Koncert Kolęd. Przez pierwszą godzinę usłyszeć będzie można fragmenty koncertu „Stare i Nowe Kolędy” Zbigniewa Preisnera, który będzie gospodarzem wieczoru, z udziałem m.in. Beaty Rybotyckiej, Edyty Krzemień, Macieja Balcara i Jana Karpiela Bułecki. Później na antenie pojawią się tradycyjne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. Kayah, Stanisława Sojki, Ani Rusowicz, Anny Marii Jopek, Haliny Mlynkovej, Alicji Majewskiej, Igora Herbuta, Michała Bajora czy Piotra Rubika.

25 grudnia gościem specjalnego wydania „NieDoMówień” Artura Andrusa będzie kucharz Karol Okrasa, a po 13-ej wywiad z Krzysztofem Zanussim o sposobie przedstawiania Bożego Narodzenia w kinematografii. W „Jasnej stronie świata” o świętach na Kubie, a od 18-ej spotkanie z dziennikarką Katarzyną Bosacką, która opowie o kulinarnym sąsiedztwie narodów polskiego i ukraińskiego.

W drugi dzień świąt RMF Classic zaprosi słuchaczy na leśną kąpiel i opowie o zjawisku shinrin-yoku, odwiedzi Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu i opowie o skandynawskiej literaturze dla dzieci w specjalnym wydaniu „Piątki z literatury”.

Od 18-ej natomiast wielki finał Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów, połączony z losowaniem nagród dla uczestników i tym samym podsumowanie 11. już edycji akcji RMF Classic „Najpiękniejsza Muzyka na Święta”.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY