Wystartowały MocArty - plebiscyt słuchaczy RMF Classic

07/02/2020

Jak zawsze słuchacze stacji zaskoczyli różnorodnością nominacji do już 10., jubileuszowego, plebiscytu, w którym wybiorą swoje typy w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.

Jubileusz plebiscytu

To właśnie zaskakujące wybory stanowią o wyjątkowości tego konkursu. Oczywiście są tu nominacje tak oczywiste jak sukcesy filmu „Boże Ciało” czy nominacja dla twórcy postaci Wiedźmina – Andrzeja Sapkowskiego, ale w zestawieniu znalazły także tak oryginalne propozycje jak maska „Incognito” pozwalająca oszukać algorytmy rozpoznawania twarzy Facebooka czy trójwymiarowa mapa Drogi Mlecznej. 

Niewątpliwie mocną kategorią MocArtów jest - związane z repertuarem stacji - zestawienie najlepszej Muzyki Filmowej w 2019 roku.  Wśród nominacji znalazły się m.in.: muzyka Hildur Guðnadóttir  do filmu „Joker”, czy ścieżka dźwiękowa do serialu „Sukcesja”. Nie zabrakło polskiego akcentu w postaci kompozycji Leszka Możdżera do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”.

Pełna lista nominacji, umożliwiająca także oddanie głosów znajduje się na stronie rmfclassic.pl. Głosowanie słuchaczy potrwa do 26 lutego.

W tegorocznej edycji MocArtów redakcja RMF Classic przyznała Nagrodę Specjalną dla Olgi Tokarczuk, uznając, że literacka Nagroda Nobla jest wydarzeniem wymykającym się wszelkim schematom i absolutnie ponadczasowym.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas jubileuszowej gali, która odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY