Vivian Mohr został prezesem Bauer Media Audio

26/09/2023

Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe), aby objąć funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF. W swojej nowej roli będzie kierował transformacją pionu Audio, opartą na dwóch kluczowych elementach: budowie najlepszego i najbardziej wydajnego biznesu w tradycyjnym radiu oraz jednocześnie budowie zrównoważonej przyszłości.

Bauer Media Audio

Przed dołączeniem do Bauer Media Group w lutym 2022 roku Vivian zdobył ponad 10-letnie praktyczne doświadczenie przeprowadzając organizacje przez złożone sytuacje i zmiany transformacyjne. Z sukcesem znacząco poprawiał wyniki operacyjne i finansowe dokonując szeregu zmian, fuzji i strategicznych działań rozwojowych.

„Vivian ostatnio zademonstrował swoje umiejętności w zakresie opracowywania strategii i udanej fuzji z Netrisk Group w pionie OCP. Obejmując stanowisko prezesa Bauer Media Audio, Vivian w pewnym sensie powraca do swoich korzeni w tworzeniu strategii medialnych i zarządzaniu wydajnością. Kierował integracją dwóch największych sieci radiowych w Szwajcarii, wspierał przejęcia stacji regionalnych i zarządzał przełomowym przejęciem największego prywatnego nadawcy telewizyjnego w tym kraju”mówi Yvonne Bauer, CEO Bauer Media Group.

„Byłem zaszczycony, gdy Yvonne zwróciła się do mnie w sprawie objęcia nowej roli. Bauer Media Audio ma niesamowity potencjał zarówno w tradycyjnym biznesie, jak i cyfrowym. Stworzenie i wdrożenie wraz z utalentowanymi zespołami ponadnarodowej i zorientowanej na przyszłość strategii będzie inspirującym wyzwaniem. Z niecierpliwością czekam, aby wnieść moje umiejętności i doświadczenia do tej roli”komentuje Vivian Mohr.

Bauer Media Audio jest wiodącym europejskim nadawcą radiowym i operatorem audio. Dociera do ponad 61 milionów słuchaczy tygodniowo za pośrednictwem radia, usług online i podcastów. Działając w dziewięciu krajach w całej Europie, Bauer Media Audio skupia wiele popularnych marek radiowych. W Polsce jest właścicielem Grupy RMF, nadawcy RMF FM, RMF MAXX i RMF Classic. W innych krajach do Bauer Media Audio należą m.in. Mix Megapol (Szwecja), Radio Norge (Norwegia), Radio Expres (Słowacja), The Voice (Dania), Radio Nova (Finlandia), Today FM i Newstalk (Irlandia), KISS, Magic, Absolute Radio, Scala Radio, Hits Radio Brand Network (Wielka Brytania).

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY