HRproject - studenci poznają rynek pracy w Krakowie!

W środę 18 kwietnia 2018 roku na Akademii Górniczo-Hutniczej odbywa się trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez organizację studencką ESN AGH. HRproject to świetna okazja dla każdego studenta, który niedługo stanie na starcie swojej kariery zawodowej!
Wśród partnerów warsztatów jest Grupa RMF - jeden z największych pracodawców w mediach w Krakowie.

Jak znaleźć odpowiednią pracę? Jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej? Jak dostać pracę w mediach?

HRproject to jednodniowe wydarzenie, realizowane w celu zapoznania studentów z wymaganiami rynku pracy i przeszkolenia potencjalnych pracowników w kwestiach istotnych dla jego funkcjonowania. Jest to już trzecia edycja autorskiego projektu organizacji studenckiej ESN AGH. Do współpracy zaproszone zostały firmy cieszące się międzynarodową renomą, w tym przedstawiciele największego nadawcy radiowego w Polsce. Do zrobienia kariery w swoich szeregach zapraszają znane krakowskie firmy i międzynarodowe korporacje, takie jak Aptiv, State Street, Valeo, Talent Place, czy Grupa RMF.

HRproject składa się z dwóch części. Najpierw odbędzie się krótka prezentacja partnerów, którzy opowiedzą o swoich firmach oraz wymaganiach jakie stawiają przed swoimi przyszłymi pracownikami. W dalszej części każdy z nich przeprowadzi warsztat na wybrany temat. Przedstawiciele Grupy RMF poruszą kwestię pracy w mediach.  O pracy w mediach marzy wielu młodych ludzi. Co roku w Polsce na rynku pojawiają się setki absolwentów dziennikarstwa, marketingu, komunikacji społecznej, etc. Dlaczego tylko niektórym udaje się zdobyć pracę w mediach? Jakie umiejętności, cechy charakteru i predyspozycje trzeba mieć, że zacząć karierę w mediach? Co zrobić, żeby praca w mediach przyniosła satysfakcję, zadowolenie i …pieniądze? Uczestnicy będą mieli okazję, aby zdobyć cenne informacje i podszkolić swoje umiejętności miękkie od praktyków, z wieloletnim doświadczeniem na rynku pracy.

ESN - Erasmus Student Network Polska jest częścią największej organizacji studenckiej w Europie. Głównym celem organizacji jest wspieranie i promowanie mobilności w ramach międzynarodowych programów wymiany, takich jak Erasmus+. Stowarzyszenie ESN Polska składa się z 42 lokalnych sekcji znajdujących się w wielu polskich miastach, głównie w duzych ośrdokach akademickich.

Organizatorem warsztatów jest krakowska sekcja ESN AGH.

Więcej informacji znajduje się na stronie Wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia można też sprawdzić na Facebooku.

D0 GÓRY