JuraPark w Bałtowie (2012)

Pierwszy w Polsce park, którego główną atrakcją są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości, zarówno tych świętokrzyskich, jak i ich kuzynów z całego świata. Otwarty 7 sierpnia 2004 roku Bałtowski Park Jurajski stał się on wizytówką Regionu Świętokrzyskiego przyciągającą rzesze turystów z całej Polski. Idealne miejsce na rodzinny wypoczynek, pełne atrakcji, zabawy i edukacji. Niemalże równo w ósme urodziny JuraParku w Bałtowie w RMF FM wyemitowano specjalną urodzinową audycję, w której udało się przekazać wiele ciekawych rozmów i informacji na temat atrakcji najpopularniejszej świętokrzyskiej atrakcji turystycznej.

Cel akcji

Celem specjalnej akcji antenowej w RMF FM była promocja całego parku rozrywki, prezentacja jego najciekawszych atrakcji oraz popularyzacja aktywnego spędzania czasu rodzin z dziećmi.

Przewodnie hasło audycji to "JuraPark Bałtów - rodzinne miejsce dobrej przygody"!

 

Realizacja

  • Termin realizacji: piątek, 10 sierpnia 2012 r.
  • Pasmo antenowe: W dzień gorącego lata (09:30-13:30)
  • Narzędzia komunikacji: spoty promujące program i animacje antenowe

Spoty promujące audycję weekendową emitowane były od poniedziałku do soboty (6-11.08.2012). Każdy spot zawierał wskazanie sponsora z informacją o sponsorze oraz hasłem przewodnim.

 

Zapowiedź specjalnej audycji z JuraParku w Bałtowie:


 

Animacje antenowe

Ważnym elementem audycji realizowanej na żywo wprost z terenu JuraParku w Bałtowie były wejścia antenowe, które miały na celu zaintersowanie słuchaczy atrakcjami Parku, prezentacją opinii na temat parku zwiedzających a także rozmowy z ciekawymi osobami, które stoją za sukcesem JuraParku.

Gospodarze pasma był dziennikarz RMF FM - Krzysztof Urbaniak.

Jedną z najważniejszych osób, dzięki której Bałtów stał się stolicą dinozaurów był Gerard Gierliński - pracownik Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, który rozpoczął badania naukowe na tym terenie. Dzięki jego pracy pojawiły się informacje o odkryciach tropów górnojurajskich dinozaurów - allozaura, stegozaura, kamptozaura i kompsognata. Odkrycie to wywołało zainteresowanie nie tylko mediów, ale i lokalnej społeczności.

 

Posłuchaj rozmowy z dr Gerardem Gierlińskim:


 

Posłuchaj animacji antenowych Krzysztofa Urbaniaka:


Jednym z elementów przygotowujących audycję z JuraParku była animacja Witolda Lazara, który w ramach audycji Swoją drogą (emisja z 5 sierpnia 2012 roku) odwiedzał województwo świętokrzyskie.

 

Posłuchaj animacji z audycji Swoją drogą:


 

Koniecznie zobacz takż oficjalną stronę internetową JuraParku Bałtów

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto zajrzeć także na stronę audycji Swoją drogą

 

D0 GÓRY