Kampania "Łódzki Szlak Konny" w RMF FM

Łódzkie ma wreszcie długo oczekiwaną, wyjątkową atrakcję turystyczną - najdłuższą trasę konną w Europie. Trasa wyposażona jest w nowoczesne urządzenia do nawigacji i monitorowania turystów, a także system informacji turystycznej z tzw. audioguide'ami. Na trasie szlaku przebiegającej przez 7 parków krajobrazowych znajduje się 1760 tablic informacyjnych, 200 ośrodków jeździeckich i 1000 atrakcji turystycznych.

Trasa konna nosi nosi nazwę "Szlak im. Majora Henryka Dobrzańskiego ''Hubala''. 
Ma 1817 km i składa się z dwóch pętli - wewnętrznej biegnącej wokół aglomeracji łódzkiej (325 km) i zewnętrznej - biegnącej przez woj. łódzkie. Na całej długości ma charakter spacerowo-rekreacyjny, dlatego poza wytrawnymi jeźdźcami mogą z niego korzystać także początkujący adepci turystyki konnej oraz rodziny z dziećmi. Szlak został przystosowany również do jazdy z zaprzęgiem oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oryginalnymi rozwiązaniami są m.in. monitorowanie pozycji jeźdźca i konia, a także automatyczne przewodniki głosowe, dostępne przy największych atrakcjach turystycznych znajdujących się na szlaku.

Łodzki Szlak Konny powstał w ramach projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”. Obiektem zamykającym proces inwestycyjny na szlaku jest kompleks budynków przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi. Na działce o powierzchni 3,76 ha mieszczą Centrum Zarządzania Szlakiem, gdzie wykwalifikowany personel czuwa nad organizacją ruchu, a także nad bezpieczeństwem turystów na szlaku.

W ramach projektu uruchomiono dedykowany szklakowi czterojęzyczny  Portal Turystyki Aktywnej
„W siodle”
. To obowiązkowe miejsce dla osób chcących zaplanować konną podróż oraz wykorzystać do tego technologię ICT, smartfona i nawigację GPS.

Koordynatorem całego projektu jest Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Ruszyła także kampania promocyjna projektu. Spoty radiowe emitowane są m.innymi na antenie ogólnopolskiej RMF FM.

Posłuchaj spotu promującego "Łódzki Szlak Konnny":


Posłuchaj także relacji reporterów RMF FM z innych atrakcji turystycznych łódzkiego.

Odwiedź także stronę z informacjami o Targach "Na Styku Kultur", na której prezentowały się atrakcje województwa łódzkiego - i nie tylko.

 

Łódzki Szlak Konny - mini galeria

Łódzki Szlak Konny Łódzki Szlak Konny Łódzki Szlak Konny

Łódzki Szlak Konny

 

D0 GÓRY