Pacanów i Koziołek Matołek w RMF FM

1 czerwca 2013 roku Koziołek Matołek - główny bohater najpiękniejszej polskiej książki dla dzieci - wybiera się w niezwykłą podróż. Najpierw odwiedzi siedzibę radia RMF FM pod Kopcem Kościuszki w Krakowie, a później rusza tam, gdzie zawsze chciał dotrzeć - do Pacanowa w świętokrzyskim!
Pacanów dzięki najsłynniejszej polskiej bajce jest jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc w Polsce. Nic dziwnego, że stanie się celem wędrówki w Dniu Dziecka!

Plan podróży

 

Po krótkiej wizycie w naszym radiu Koziołkowy konwój ruszy do Prokocimia. Nasz bohater spotka się z podopiecznymi tamtejszego szpitala. Z pewnością nie zabraknie czasu na zabawę i drobne upominki, które Koziołek rozda najmłodszym w dniu ich święta.

Kolejny przystanek na trasie do Pacanowa to Plac Wolności w Nowym Brzesku. Matołek powinien się tam pojawić przed godziną 10. Po krótkim postoju ruszy stamtąd do Koszyc i Nowego Korczyna. Około 12:30 obładowany słodkimi upominkami dla najmłodszych oraz gadżetami z Koziołkiem i logo RMF FM konwój powinien być już na rogatkach Pacanowa. W mieście, gdzie według opowieści kozy kują, Matołek zatrzyma się na dłużej. Po wyczerpującej podróży odpocznie na specjalnym tronie, z którego będzie obserwował korowód urządzony na jego cześć. Tak jak podczas poprzednich postojów, będzie też rozdawał audiobooki o swoich przygodach, zakładki do książek i inne drobne upominki.

Od 1 czerwca 2013 roku w serwisie RMFon.pl uruchamiamy także wyjątkową stację radiową RMF Koziołek Matołek, gdzie non-stop emitowac będziemy bajkę "120 przygód Koziołka Matołka" nagraną przez gwiazdy i znanych ludzi. Dlaczego Koziołek Matołek? Słuchacze RMF FM uznali „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego za najpiękniejszą polską książkę dla dzieci. A1 czerwca to dla każdego dziecka najpiękniejszy dzień w roku. Żaden maluch nie powinien być wtedy smutny! Z tą myślą nagraliśmy audiobook z przygodami słynnego Koziołka! Płyty z nagraniem rozdamy dzieciom, które swoje święto spędzą w szpitalu.

 

Koniecznie zobaczcie inne atrakcje świętokrzyskiego polecane przez RMF FM.

 

 

D0 GÓRY