RMF FM wyrusza w Polskę - Lato 2012

Jak co roku w okresie lata, radio RMF FM wyrusza w podróż po Polsce proponując swoim słuchaczom odwiedzenie najciekawszych miejsc. W letniej ramówce stacji znalazło się kilka pozycji antenowych, dzięki którym dziennikarze i reporterzy największej polskiej rozgłośni będą mogli odkrywać ciekawe i tajemnicze miejsca.
W Faktach RMF FM przez całe wakacje układana będzie Kulinarna Lista Przebojów.

Widokówka

Jedną z ważnych pozycji głównego dziennego pasma „W dzień gorącego lata” (9:30 do 17:30) jest fotograficzny konkurs internetowy „Widokówka”, w którym słuchacze odgadują opisywane przez prowadzących najciekawsze miasta i zabytki w Polsce i na świecie. Gospodarzami programu są Krzysztof Urbaniak, Daniel Dyk, Sławomir Kowalewski, Witold Lazar, Kamil Baleja i Marcin Jędrych. Zabawę rozpoczynamy od Krakowa. Dziennikarze radia RMF FM, przy okazji zachęcania do wzięcia udziału w konkursie, opowiadają  na antenie o  prezentowanym miejscu.

 

Posłuchaj przykładów animacji antenowych:


 

Mapa miłości

„Mapa Miłości” - tworzona przez słuchaczy mapa najbardziej romantycznych miejsc w Polsce, to kolejna okazja, by w oryginalny, ciekawy i niestandardowy sposób opowiedzieć o miejscu. Szukamy najbardziej romantycznych skwerków, parków, placów, czy domów... Słuchacze zaznaczają miejsce na mapie, opisują ich miłosne  historie i przysyłają zdjęcia! Najciekawsze wpisy są nagradzane!

 

 

Posłuchaj przykładów animacji antenowych:


 

Lato tajemnic

W trakcie wieczornego pasma „Lato wszędzie” (od 21:30)  prowadzonego przez Tomasza Brhela i Roberta Konatowicza,  debiutuje m.in.:  „Lato tajemnic”, w którym słuchacze radia RMF FM poznają najbardziej tajemnicze miejsca nie tylko w Polsce. Nic bardziej nie przyciąga turystów niż tajemnica, legenda, mroczna przeszłość związana z miejscem. Czy wiecie, że najczęściej pojawiającym się duchem na polskich zamkach jest Biała Dama? Straszy w Grodnie, Nieborowie i Niedzicy. A czy każdy zamek ma swojego ducha? Dziennikarze i reporterzy RMF FM sprawdzą to.  W programie "Lato wszędzie" w te wakacje odwiedzamy najstraszniejsze miejsca w Polsce i na świecie!

 

 

Kulinarna Lista Przebojów

Słuchacze RMF FM i uzytkownicy portalu informacyjnego RMF24.pl przez całe lato układać będą regionalną Kulinarną Listę Przebojów. Nasi reporterzy wybiorą się do róznych zakątków Polski, by poszukiwać tych najaradziej znanych, oryginalnych i najsmaczniejszych potraw regionalnych. Odwiedzimy wybrane województwa, posmakujemy najlepszych produktów regionalnych kuchni i opowiemy o nich na antenie w Faktach RMF FM.

Zobacz i posłuchaj jaki przysmak wygrał rywalizację. Szczegóły tutaj.

 

 

 

Zobacz także jak reporterzy RMF FM podróżowali po Polsce latem 2012 roku.

 

D0 GÓRY