Seminarium sekretarzy w Olsztynie

Olsztyn staje się na 2 dni (16-17 czerwca 2015 roku) STOLICĄ URZĘDNIKÓW z miast i regionów. Sekretarze, dyrektorzy generalni, dyrektorzy biur, pracownicy wydziałów organizacyjnych, ludzie odpowiedzialni za finanse i sprawy formalno-prawne polskich gmin, starostw i województw spotykają się w Olsztynie, by rozmawiać o prawie, zarządzaniu i sposobach na poprawienie działalności polskich urzędów.
Nad Seminarium patronat objęła Grupa RMF.

Seminarium zostało pomyślane jako miejsce, gdzie sami samorządowcy prezentują swoim koleżankom i kolegom z innych urzędów najlepsze pratyki i rozwiazania w organuizacji pracy urzędów. I tak głos zabiorą między innymi: Tomasz Czuczak - były radny miejski, a w kadencji 2006-2010 przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie, Adam Grzegrzółka -Dyrektor Biura Organizacji Urzędu m.st. Warszawy, Piotr Grzymowicz - w latach 2001-2007 pełnił funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Olsztyn, Konrad Zawadzki - Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacyjnego poznańskiego Urzędu Miasta, Marcin Stopa - były rzecznika Prasowy Prezydenta Miasta Rzeszowa, a od 2007 Sekretarz Miasta, Mirosław Pampuch - były przewodniczy Rady Powiatu w Olsztynie i były starosta olsztyński.

Uczestnicy konferencji będą także mieli okazję podziwiać malowniczy krajobraz jeziora Ukiel oraz zachwycić się urokami Warmii i Mazur, poznać perły olsztyńskiej architektury, ale przede wszystkim wymienić doświadczenia zintegrować się z sekretarzami z całej Polski.

Organizatorem konfrencji jest Wydawca pisma samorządu terytorialnego "Wspólnota" oraz Miasto Olsztyn.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

D0 GÓRY