XIII Konferencja PR w Samorządzie w Krakowie

Najważniejsze narzędzia, trendy, doświadczenia i wyzwania komunikacji 2016 roku w instytucjach publicznych – to tematy XIII Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej, która odbywa się w dniach 28-30 września w Krakowie. W trakcie konferencji odbędzie się gala V edycji Kryształów PR-u – nagród dla najlepszych kampanii i działań promocyjnych w instytucjach publicznych.

Najważniejsze narzędzia, trendy, doświadczenia i wyzwania komunikacji 2016 roku w instytucjach publicznych

Wykłady i panele

Kilkanaście wykładów autorskich, panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania z ekspertami public relations w Polsce i temat przewodni: „Miasto dziś i jutro” - tak zapowiada się XIII edycja ogólnopolskiej konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej. To jedna z najstarszych konferencji poświęconych komunikacji w instytucjach publicznych. Przez lata stała się jednym z największych wydarzeń organizowanych z myślą o samorządach i administracji w Polsce, gdzie poruszane są tematy promocji, informacji, public relations i reklamy. Co roku w konferencji udział bierze ponad 150 uczestników, głównie prezydentów, burmistrzów, wójtów, rzeczników prasowych i osób odpowiedzialnych za promocję i marketing w sektorze publicznym.

Kamil Durczok i mocne nazwiska polskiego PR-u

Znakiem rozpoznawczym PR-u w Samorządzie są najlepsi specjaliści występujący w roli prelegentów. W tym roku oprócz Kamila Durczoka, który opowie o najczęstszych błędach popełnianych podczas wystąpień publicznych i sposobach ich unikania, na konferencji wystąpią też szefowie czołowych w Polsce agencji PR-owych Sebastian Chachołek (Grupa PRC),Adam Łaszyn(Alert Media Communications i MeritumLab) i, eksperci którzy budowali komunikację kryzysową i schematy działania w sytuacjach zagrożenia: w policji – Mariusz Sokołowski (były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji), Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - Maciej Karczyński (były Rzecznik Prasowy ABW), wojsku - płk rez. dr Dariusz Kryszk (były Główny Specjalista Departamentu Prasowo-Informacyjnego oraz Departamentu Komunikacji Społecznej MON). Swoje wykłady dotyczące skutecznej komunikacji wygłoszą Sebastian Bykowski (Wiceprezes Zarządu Press Service Monitoring Mediów, partnera konferencji) i Dariusz Tworzydło (Prezes Zarządu Agencji Public Relations Exacto).

Na konferencji nie zabraknie też społeczników np. z organizacji Napraw Sobie Miasto, którzy zajęli się m.in. pustostanami w Katowicach, a także prowadzą konsultacje społeczne na temat zagospodarowania przestrzeni czy placów w centrach miast. Będą też przedstawiciele miast, w których z sukcesem realizowano w ostatnich latach kampanie wizerunkowe: Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego, Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza, Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic czy Agnieszka Staniszewska, zastępca dyrektora kancelarii prezydenta Krakowa.

Smog, smart city i Światowe Dni Młodzieży czyli trendy w komunikacji samorządów

- W tym roku główne tematy konferencji to zarazem najczęściej poruszane sprawy w kontekście miast i samorządów w 2016 roku: wyzwania jakie niesie ze sobą smog i zanieczyszczenie powietrza, imprezy masowe – nie tylko te duże jak Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO, inicjatywy mieszkańców zmieniające miejską przestrzeń czy rozwiązania smart city sprawiające, że miasta są przyjazne swoim mieszkańcom – mówi Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC, współorganizatora konferencji.

O tym jak wykorzystać potencjał kogeneracyjny jako szansę na ograniczenie smogu w polskich miastach opowie Marian Babiuch, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.

Organizatorami wydarzenia są: Grupa PRC oraz Urząd Miasta Krakowa. Wybór Krakowa jako miejsca organizacji konferencji nie jest przypadkowy – dowodzi m.in., że miasto posiada niezaprzeczalne osiągnięcia i w środowisku samorządowym może uchodzić za eksperta w dziedzinie promocji
i marketingu miejsc.

Kryształy PR-u po raz piąty

W trakcie konferencji odbędzie się gala wręczenia Kryształów PR-u. „Kryształy PR-u” to konkurs wyjątkowy, bo nagrody za najlepsze kampanie promocyjne przyznawane są tylko jednostkom samorządu terytorialnego, administracji państwowej oraz spółkom samorządowym w sześciu kategoriach: wizerunek w mediach społecznościowych, film promocyjny, promocja projektów unijnych, kreatywna kampania promocyjna, gazeta miejska/biuletyn, kampania promocyjno-informacyjna spółki samorządowej.

Uroczysta gala, podczas której poznamy tegorocznych laureatów, odbędzie się 29 września w zabytkowym budynku Zakładu Uzdatniania Wody na krakowskich Bielanach.

Więcej szczegółów oraz program znajduje się na stronie internetowej Konferencji: www.prwsamorzadzie.pl

D0 GÓRY