Informacje prasowe

Festiwal Muzyki Filmowej także na antenie RMF Classic

25/05/2020
Z powodu epidemii koronawirusa program tegorocznej edycji FMF został zmodyfikowany i festiwal odbędzie się w sieci. W dniach od 26 maja do 1 czerwca o godz. 20:00 za pośrednictwem Internetu można będzie obejrzeć w całości 7 najciekawszych koncertów ostatnich edycji oraz wywiady z kompozytorami i artystami, także z tymi, którzy w tym roku do Krakowa nie przyjadą.

RMF FM promuje lokalne firmy w akcji "Przebojowa Firma"

21/05/2020
Najchętniej słuchane radio w Polsce po raz kolejny zaprasza słuchaczy do współtworzenia swojego programu. Tym razem, w ramach akcji „Przebojowa firma – podaj dalej!”, RMF FM chce wspomóc małe, rodzinne firmy działające na lokalnych rynkach i wyrusza w teren na poszukiwanie takich, które zdobyły sympatię mieszkańców miast i miasteczek, a sukces i uznanie zdobyły, nie dzięki wielkim budżetom promocyjnym, a sąsiedzkiej poczcie pantoflowej.

RMF FM z rekordowym wynikiem słuchalności – prawie 30% udziału w rynku!

13/05/2020
RMF FM w najnowszej edycji badania Radio Track, przegotowanym przez Kantar, osiągnął historycznie wysoką słuchalność 29,8%. To najwyższy wynik, jaki kiedykolwiek uzyskała jakakolwiek stacja w Polsce w ponad 20-letniej historii badań słuchalności radia.

Kolejne zagraniczne gwiazdy w cyklu "Koncert z dużego pokoju" w RMF FM

12/05/2020
Do akcji RMF FM „Koncert z dużego pokoju” dołączają kolejne zagraniczne gwiazdy! Już 14 maja na antenie RMF FM i na stronie na Facebooku zagra Ray Dalton, twórca królującego na światowych listach przeboju „In my Bones”, a 20 maja zespół Jubel.

RMF FM dziękuje pielęgniarkom za opiekę i oddanie

11/05/2020
12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego dnia bowiem przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Dzień Flagi w RMF FM – spektakularna niespodzianka dla Słuchaczy i Internautów

02/05/2020
Tradycyjnie 2 maja RMF FM świętowało Dzień Flagi – tym razem jednak bez aktywnego udziału słuchaczy. Rano w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie pojawiło się Morze Flag.

Święto pracy zdalnej oraz sceny z życia bez sceny - majówkowe propozycje RMF Classic

29/04/2020
Na majowy, świąteczny weekend zespół RMF Classic przygotował kilka ciekawych propozycji nawiązujących tematycznie do obecnej sytuacji.

#WSZYSTKOBEDZIEDOBRZE, czyli majówka dla słuchaczy RMF FM

28/04/2020
Na nadchodzącą majówkę RMF FM zaplanowało gry z gwiazdami, koncerty Stinga z Shaggym, De Mono, Roxany Węgiel, Viki Gabor oraz wyjątkową domówkę u Dowborów, którzy będą bawić słuchaczy razem z zaprzyjaźnionymi gwiazdami. 2 maja wydarzenie – niespodzianka „Morze Flag”, jednoczące Polaków pod Biało-czerwoną.

Wielkanoc w RMF Classic - z nadzieją na lepsze dni

08/04/2020
W tych trudnych dniach zespół RMF Classic przygotował dla słuchaczy program, który z jednej strony skłaniać będzie do refleksji, z drugiej pozwoli na chwilę oderwać się od otaczających nas zmartwień.

Domowa Wielkanoc z RMF FM

07/04/2020
RMF FM na nadchodzącą Wielkanoc przygotowało ramówkę na Święta spędzane w domu.

RMF FM i RMF24.pl zyskują coraz większe zaufanie odbiorców

30/03/2020
W okresie kluczowych decyzji odnośnie stanu epidemicznego (tydzień 08-15 marca), słuchalność online stacji RMF FM wzrosła o 22% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, z rekordowym wzrostem aż o 51% w pierwszym dniu po ogłoszeniu kwarantanny, tj. 12 marca (źródło: Gemius Traffic).

Stabilna słuchalność radia, pomimo pandemii i zmiany zwyczajów Polaków

19/03/2020
Słuchalność radia w ostatnich kilkunastu dniach utrzymuje się na stabilnym poziomie, pomimo wprowadzenia w kraju wielu restrykcji i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Instytut Kantar Polska, realizujący badania słuchalności radia w Polsce, przeanalizował dane marcowe zebrane do dnia dzisiejszego.

„Polska Wybiera – Debata” od 30 marca w RMF FM

13/03/2020
„Polska Wybiera – Debata” – pierwsze debaty prezydenckie Polsatu, Polsatu News, RMF FM, "Dziennika Gazety Prawnej" i portalu Interia.pl. Wyjątkowy cykl sześciu debat prezydenckich nadawany będzie w telewizji, radiu i w internecie od 30 marca.

MocArty RMF Classic za rok 2019 - rozdane!

10/03/2020
Już po raz dziesiąty wręczono MocArty RMF Classic, czyli nagrody słuchaczy stacji. W tym roku nie obyło się bez niespodzianek i zwrotów akcji. Z powodu zagrożenia koronawirusem wręczenie statuetek laureatom odbyło się nie podczas uroczystej gali, a w studio radiowym, w czasie specjalnego programu poświęconego plebiscytowi. Dodatkowo, w ramach jubileuszowej 10. edycji MocArtów także sama Redakcja RMF Classic postanowiła uhonorować Nagrodą Specjalną noblistkę Olgę Tokarczuk.

RMF FM tworzy na Walentynki plac dla zakochanych

12/02/2020
14 lutego od godziny 14 zakochane pary i single i spotkają się na Placu Szczepańskim w Krakowie, aby wspólnie z RMF FM świętować Walentynki.

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY