Informacje prasowe

Polskie stacje radiowe solidarnie dla Ukrainy

23/02/2023
24 lutego 2023 r., w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, punktualnie o 8:45 (GMT + 1) w polskich stacjach radiowych zabrzmi ta sama piosenka. Będzie to utwór „Give Peace a Chance” Johna Lennona. W ten symboliczny sposób radiowcy chcą wyrazić solidarność z Ukraińcami, zmagającymi się z wojną.

Wystartowało głosowanie w tegorocznej edycji MocArtów RMF Classic

07/02/2023
Rozpoczął się drugi etap tegorocznej edycji plebiscytu MocArty RMF Classic. Słuchacze mogą wybierać z 21 nominacji w czterech kategoriach.

RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium 2022 roku

07/02/2023
RMF FM było najczęściej cytowanym medium w całym 2022 roku wg badania Instytutu Monitorowania Mediów (IMM). Rozgłośnia zwyciężała w ub.r. w rankingach miesięcznych aż pięć razy, co zagwarantowało jej pozycję lidera w zestawieniu rocznym. Na stację inne redakcje powoływały się aż 23,1 tys. razy; RMF FM prześcignęło m.in. WP.pl, „Rzeczpospolitą”, Onet.pl i TVN24.

Michał Dobrołowicz z tytułem Dziennikarza Medycznego Roku 2022

30/01/2023
Nasz dziennikarz Michał Dobrołowicz otrzymał główną nagrodę i tytuł Dziennikarza Medycznego Roku 2022 w kategorii „Radio”. Wyróżnienia już od 15 lat przyznaje Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”.

Cenniki Grupy RMF na marzec i kwiecień 2023 roku

30/01/2023
Grupa RMF opublikowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą do 30 kwietnia 2023 roku.

Startuje 11. edycja plebiscytu MocArty RMF Classic

16/01/2023
Rozpoczęła się 11. edycja plebiscytu organizowanego przez radio RMF Classic MocArty. Jest to specjalna edycja – związana z jubileuszem 20-lecia rozgłośni, który przypada w tym roku.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk z autorską audycją w RMF Classic

11/01/2023
W RMF Classic startuje nowy program o serialach, który poprowadzi Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, pisarka i dziennikarka, autorka bloga „Zwierz Popkulturalny”.

RMF MAXX z akcją treningową „Fit na MAXXa”

11/01/2023
Radio RMF MAXX w Nowym Roku rozpoczęło akcję promującą zdrowy tryb życia oraz zbilansowane treningi „Fit na MAXXa”. Ambasadorką została jedna z najpopularniejszych trenerek i blogerek – Anna Dziedzic, która poprowadzi dla słuchaczy trening na żywo.

„Wielki Filmowy Maraton Taneczny” i specjalna stacja RMF Classic+ Sylwester

28/12/2022
Platforma RMF Classic+ uruchamia z okazji Sylwestra internetowy kanał radiowy z taneczną muzyką – zarówno filmową jak i klasyczną. Specjalna stacja RMF Classic+ Sylwester zacznie nadawać 31 grudnia o godz. 18 na www.rmfclassic.pl/plus. Natomiast radio RMF Classic zaprasza na „Wielki Filmowy Maraton Taneczny”, w czasie którego poza hitami wszech czasów będzie można usłyszeć także trzy najbardziej przebojowe płyty filmowe w dziejach wielkiego ekranu: „Pulp Fiction”, „Gorączka Sobotniej Nocy” i „Dirty Dancing”.

W Wigilię w RMF FM dziennikarze przy wspólnym stole i koncert najpiękniejszych kolęd

21/12/2022
W tym roku w przygotowaniach do wieczerzy wigilijnej słuchaczom RMF FM towarzyszyć będą dziennikarze i publicyści radia. Przy wspólnym stole siądą m.in. Magdalena Wojtoń, Kazimiera Szczuka, Robert Mazurek, Paweł Balinowski, Tomasz Terlikowski, Piotr Salak i Marek Tejchman.

Finał 5. edycji akcji charytatywnej RMF FM – słuchacze zebrali 350 tys. zł

21/12/2022
Prawie 350 tys. zł i urządzenia medyczne otrzymało Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci dzięki akcji charytatywnej RMF FM organizowanej przez waszyngtońskiego korespondenta stacji Pawła Żuchowskiego. W ciągu pięciu lat zebrano ponad 1 mln zł.

RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium już 5. raz w tym roku!

20/12/2022
Na pozycję lidera wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce po zaledwie miesiącu przerwy powraca RMF FM pokonując wszystkie inne redakcje radiowe, telewizyjne, prasowe i internetowe. To już piąte zwycięstwo rozgłośni w tym rankingu w tym roku.

Wielki Koncert Kolęd i wyjątkowi goście w Święta w RMF Classic

20/12/2022
Wśród gości bożonarodzeniowych programów RMF Classic znajdą się w tym roku m.in. Karol Okrasa, Krzysztof Zanussi i Katarzyna Bosacka. W Wigilię RMF Classic zaprosi na Wielki Koncert Kolęd z udziałem Zbigniewa Preisnera, a w drugi dzień świąt – na finał Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.

Ekumeniczna Wigilia Tomasza Terlikowskiego w Radiu RMF24

19/12/2022
Informacyjno-muzyczne Radio RMF24 w tę Wigilię zaprasza na niezwykłe spotkanie w duchu ekumenicznego porozumienia – gośćmi Tomasza Terlikowskiego będą aktor Tomasz Karolak, socjolożka, historyczka idei i publicystka Karolina Wigura oraz teolożka i biblistka ewangelicka prof. Kalina Wojciechowska.

RMF FM rusza w świąteczną trasę i rozdaje „Choinki pod choinkę”

07/12/2022
W tym roku RMF FM odwiedzi aż 14 miast w ramach trasy „Choinki pod choinkę”. Wśród atrakcji dla słuchaczy, oprócz tysięcy świątecznych drzewek, będzie też gwiazdkowe karaoke oraz spotkania z gwiazdami polskiej muzyki. Na finał akcji w Krakowie mini-koncert zagrają Cleo i Viki Gabor.

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY