Informacje prasowe

Wielkanoc w RMF FM z Robertem Makłowiczem, ukraińskimi artystami i słuchaczami-superbohaterami

13/04/2022
W te Święta Wielkiej Nocy RMF FM nie będzie uciekać od tematów poważnych i związanych z wojną – wśród gości będą m.in. ukraińscy piosenkarze i słuchacze, którzy w niezwykły sposób pomagają uchodźcom. Ale pojawią się też opowieści kulinarne Roberta Makłowicza, felietony Tomasza Olbratowskiego, a do wygrania będzie mnóstwo biletów na najważniejsze koncerty tego roku.

Grupa RMF złożyła wniosek koncesyjny w konkursie ogólnopolskim DAB+

04/04/2022
Grupa RMF bierze udział w konkursie na ogólnopolską koncesję DAB+ – ubiega się o rozszerzenie koncesji radia RMF FM. Spółka pozostaje jednak sceptyczna w stosunku do tego standardu nadawania cyfrowego i nie weźmie udziału w innych konkursach DAB+.

Radio RMF24 na pierwsze urodziny w nowej odsłonie – z większą ilością informacji i z nowymi jinglami

28/03/2022
28 marca internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 wystartowało w nowej odsłonie – na antenie pojawia się więcej serwisów informacyjnych, weekendowe pasmo na żywo, stacja ma też nową oprawę dźwiękową i odświeżony format muzyczny.

RMF Ukraina nadaje w ukraińskich miastach i produkuje serwisy dla tamtejszych rozgłośni

17/03/2022
Radio RMF Ukraina rozpoczęło nadawanie swojego programu na terenie Ukrainy – we Lwowie oraz w obwodach tarnopolskim i wołyńskim. Oprócz tego stacja produkuje specjalne serwisy informacyjne dla wszystkich zainteresowanych rozgłośni w tym kraju z poradami dla uchodźców udających się do Polski.

Grupa RMF wzięła udział w akcji charytatywnej na rzecz Ukrainy – radiowcy uzbierali aż 300 tys. zł

14/03/2022
W poniedziałek 14 marca wszystkie stacje Grupy RMF – RMF FM, RMF MAXXX, RMF Classic i Radio GRA wyemitowały dwa, specjalne Bloki Charytatywne dla Ukrainy. Rozgłośnie wzięły w ten sposób we wspólnej akcji radiowców zrzeszonych w porozumieniu I Love Radio – takie same bloki w tych samych pasmach wyemitowało łącznie 168 stacji radiowych w całej Polsce. Całkowity przychód z akcji – 300 tys. zł zostanie przekazany Polskiej Misji Medycznej.

Radio RMF Ukraina uruchomiło drugi nadajnik – w Hrubieszowie

08/03/2022
W poniedziałek wieczorem RMF Ukraina uruchomiło drugi nadajnik – w Hrubieszowie, tuż obok przejścia granicznego w Zosinie. Dzięki temu stacja dociera do uchodźców przekraczających granicę polsko-ukraińską nie tylko w woj. podkarpackim, ale też lubelskim.

Grupa RMF sponsorem konferencji IAB Polska „How to: programmatic”

07/03/2022
Grupa RMF i jej brand RMF Digital (komórka działu sprzedaży obsługująca sprzedaż kampanii online) były sponsorem konferencji IAB Polska z cyklu „How to”, poświęconej reklamie programatycznej. Zespół RMF Digital wziął też udział w konferencji i przedstawił dwie prezentacje o rynku audio online.

Grupa RMF i RMF Digital przeprowadziło kolejny webinar dla reklamodawców – tym razem o podcastach

07/03/2022
Grupa RMF i jej brand RMF Digital (komórka działu sprzedaży obsługująca sprzedaż kampanii online) przeprowadziły kolejny webinar dla klientów – reklamodawców i przedstawicieli domów mediowych. Tym razem w całości poświęcony był podcastom. W wydarzeniu wzięło udział prawie 300 osób.

Grupa RMF włączyła się w akcję solidarnościową z Ukrainą

04/03/2022
W piątek 4 marca o 8:45 we wszystkich rozgłośniach Grupy RMF nadany został ten sam utwór – „Give Peace a Chance”, słynny hymn antywojenny Johna Lennona. Wzięliśmy w ten sposób udział w ogólnoeuropejskiej akcji solidarności z Ukrainą – dokładnie o tej samej godzinie ten utwór nadało ok. 150 stacji w całej Polsce, a w całej Europie było ich kilkaset w ponad 25 krajach.

W Przemyślu wystartowało Radio RMF Ukraina

02/03/2022
W Przemyślu Grupa RMF uruchomiła na częstotliwości 98,6 FM Radio RMF Ukraina z informacjami i poradami dla uchodźców czekających w gigantycznych kolejkach na wjazd do Polski.

Portal RMF24.pl uruchamia serwis z newsami z miast i regionów

15/02/2022
15 lutego wystartował serwis REGIONY w RMF24 z najważniejszymi informacjami lokalnymi. Jest częścią portalu informacyjnego RMF24.pl, jednej z największych polskich stron newsowych.

Walentynki w RMF FM pod hasłem „Love Alarm” z gwiazdami polskiej muzyki

09/02/2022
W tym roku Walentynki radio RMF FM obchodzić będzie pod hasłem „Love Alarm, czyli wiele hałasu o miłość”. W akcji wezmą udział gwiazdy polskiej muzyki: Sanah, Doda, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Krzywy i Wiktor Dyduła.

Małgorzata Wosion dziennikarką portalu RMF24.pl

04/02/2022
Do zespołu portalu informacyjnego RMF24.pl dołączyła Małgorzata Wosion jako dziennikarka i redaktorka serwisów internetowych.

Grupa RMF przystąpiła do IAA Polska

26/01/2022
Do Stowarzyszenia IAA Polska dołączyła Grupa RMF. Jest członkiem kurii mediów.

Grupa RMF ogłasza cenniki na wiosnę 2022

21/01/2022
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe na sezon wiosenny 2022 roku. Będą obowiązywać od 28 lutego do 3 lipca br.

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY